Предметні тижні є ефективною формою позакласної роботи. Вони активізують пізнавальну діяльність учнів, сприяють засвоєння навчальної програми.
З метою покращення знань про природу, розвитку почуття відповідальності за Землю, заохочення до вивчення хімії, біології та географії, з 13 по 17 лютого в ліцеї було проведено Тиждень природничих наук.
Тематичну фотовиставку «Збережемо природу для нащадків!» в холі ліцею розмістили учні 10-В класу під керівництвом вчителя географії Точиліної Ірини Валентинівни. Основна ідея виставки – вкотре акцентувати увагу на негативних наслідках антропогенного впливу, актуалізувати необхідність роздільного збору побутових відходів, бережливого ставлення до природи, невиснажливого ведення господарства. Учні 10-х класів представили результати своїх досліджень із географії. Особливо цікавою була доповідь учениць 10-Б класу на тему: “Екологічні виміри економічного зростання в країнах Азії”, яка перегукується з тематикою описаної раніше фотовиставки. У дослідженні актуалізовано питання взаємного впливу цивілізаційного поступу та сталого розвитку світової економіки.
Учні 8-Г класу разом із вчителем хімії Кохан Поліною Анатоліївною проводили дослідження хімічних властивостей харчових продуктів та побутових хімікатів. Юні науковці відкрили для себе таємничий світ «Хімічної кухні», відчули себе чарівниками, а також поглибили знання з хімії.
Під керівництвом вчителя біології Гунько Тетяни Вікторівни учні 11-В класу підготували проєкт на тему «Клас – органела ліцею». Головною метою роботи було показати, що кожен учень класу є індивідуальністю, а разом вони є колективом, який живе за правилами закладу. Для ліцею всі учні однаково важливі, як клітини для організму.
У рамках тижня природничих наук учень 9-В класу Равло Максим представив результати дослідження “Ризики функціонування хімічних підприємств в умовах ведення бойових дій”, у якій довів, що Донбас – це регіон великих промислових підприємств і шахт, частина з яких через окупацію припинила свою роботу, однак досі становлять суттєву небезпеку для регіону. Він простежив додаткові загрози для економіки і довкілля, а також розповів про дії населення у разі аварії на хімічному підприємстві.
16 лютого 2023 р. у 7-А класі вчитель біології Смолянчук Наталією Вікторівною провела інтелектуальну гру на тему: “У світі живої природи”. Завдання такого заходу – закріпити знання учнів про особливості будови тварин, їх різноманітність, пристосування до середовища життя. У ході гри учні були поділені на команди. Ліцеїсти проявили свою активність, кмітливість, підтримували дух команди, працювали на позитивний результат.
Вчитель хімії Несміян Тетяна Анатоліївна разом з учнями 8-В класу подорожували в чарівний світ казки. Діти вивчали хімічні властивості кислот у вигляді казки «Подорож сульфатної кислоти».

Рекомендовані новини