23 вересня – Міжнародний день жестових мов. Цікавим також є той факт, що у світі налічується понад 120 жестових мов і більш, ніж 150 діалектів жестових мов. Більшість країн виділяють одну національну жестову мову, котрісь – дві, а то й три. Наприклад, Угорщина та Нова Зеландія, взагалі, визнали жестову мову офіційною мовою спілкування.
Ви знали, що кожна двадцята людина має вади слуху, то давайте порахуєм скільки у вашому ліцеї має бути учнів із даним порушенням? Щонайменше 15, приблизно по одній дитині в класі, але чому зараз ви не можете пригадати жодну людину з ліцею, яка має дане порушення? Тому, що при виявленні даної проблеми в дитинстві, батьки свідомо чи не свідомо ізолюють дитину, адже ну, справді набагато легше, коли дитина знаходиться поміж таких самих дітей і не відчуває себе окремо, і якоюсь не такою. До того ж, на даний момент, наші звичайні заклади освіти не є відкритими для таких дітей, не дивлячись на прогрес у сфері інклюзії.
А, коли дитина випускається з ліцею, вона потрапляє в соціум, де раніше не була, і вона не пристосована до нього.
Сьогодні учні 8-Г класу ІАЛ НУБіП України були учасниками майстер-класу з жестової мови від випускників ліцею – Магдалінчук Віри, Іваненка Богдана та учениці Альяної Анастасії, під керівництвом педагога-організатора Наталії Сергіївни Шмарко.
Ліцеїсти вивчили дактиль (алфавіт), короткі фрази, які допоможуть у повсякденному житті порозумітися з нечуючими людьми.
На базі нашого ліцею працює гурток із вивчення жестової мови, де кожен бажаючий учень може попрактикуватися та закріпити набуті знання.

Рекомендовані новини