Сьогодні, 14 жовтня учні 11- Б класу разом із класною керівницею, Хромчак Наталією Володимирівною здійснили мандрівку козацькими стежками. Славна і багата історія нашого народу. Героїчну сторінку в неї вписали славні запорожці, степові рицарі, оборонці української землі. Усе своє життя запорозькі козаки поклали на те, щоб боронити люд український від сваволі іноземних загарбників, дбали про те, щоб у цій боротьбі зажити лицарської слави. Героїчні козацькі подвиги, їхня самовідданість, самопожертва, високий патріотизм і національна самосвідомість засвідчили віковічне прагнення українського народу до свободи та незалежності. Отож на довгі часи був і залишається запорозький козак ідеалом українського воїна – лицарем честі і мужнім захисником вільної держави.
Де́нь Украї́нського коза́цтва — свято України. Відзначається щорічно 14 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці. Покрова Пресвятої Богородиці було для козаків великим святом, оскільки їхню церкву було присвячено Діві Марії.
День українського козацтва відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день свята Покрови Пречистої Богородиці 14 жовтня. Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату своїм указом. 14 жовтня наша країна буде також відмічати і День Захисників і захисниць України – це свято мужнього воїна і визволителя, прекрасного сім’янина і продовжувача роду, порадника і друга. Ми низько вклоняємося всім нашим захисникам, які зараз боронять нашу Вітчизну від рашистських загарбників і пам’ятаємо тих, хто віддав своє життя за наш спокій, нашу волю і незалежність.У глибині душі кожного українця живе козак: воїн, який нічого не боїться і за рідну землю без роздумів віддасть своє життя.

Рекомендовані новини