Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі, вірності та любові. Вона настільки глибоко увійшла в наше життя , що в Україні встановили навіть спеціальне свято – День вишиванки.
Це свято відзначають щорічно у третій четвер травня. Тобто цього року День вишиванки припадає на 19 травня. В умовах війни з росією та надзвичайної консолідації українського суспільства День вишиванки в Україні – ще один привід заявити про те, що ми – українці, вільний народ незалежної держави, яка відчайдушно бореться з російським загарбником.
Вишиванка має величезне значення для кожного українця не лише як елемент святкового, народного вбрання, а й як складова українського культурного надбання. Історія вишиванки має глибоке коріння, адже елементами вишивки прикрашався ще одяг скіфів, які проживали на землях сучасної України. В Київській Русі також прийнято було носити вишитий одяг, про що є згадки тогочасних мандрівників та істориків. Український народ крізь віки проніс любов до вишиванки та зберіг традиції вишивання одягу.
В кожному регіоні України нині є свої традиції вишивання, свій символізм елементів орнаменту на одязі. Волею долі наразі учні нашого ліцею проживають і навчаються в різних країнах але їх любов до України та традицій нашого народу є незмінними. Так учні 8-А класу, які знаходяться в різних куточках світу в цей день одягли вишитий одяг і привітали всіх із Днем вишиванки, створивши відео.
З нагоди Дня вишиванки учителька української літератури Лук’янченко Лариса Володимирівна разом зі своїми учнями-семикласниками провела урок-рефлексію «Одягни вишиванку, Україно моя!» Джерелом натхнення стала відома «Пісня про рушник» Андрія Малишка, яку учні напередодні вивчали на уроці. Рефлексією на тему вишиваних українських орнаментів стали творчі проєкти дітей: чудові малюнки дівчат і хлопців, відео старовинних рушників з родинних колекцій, презентаціі про родзинки української вишивки, а також власні поетичні мініатюри. Таким чином учителі та учні ІАЛ НУБіП України виразили свою національну та громадянську позицію – відчуття гордості за приналежність до українського народу. Україна понад усе! Миру нам усім! Миру Україні!!!!!!!!

Рекомендовані новини