Добре, коли учням протягом канікул випадає нагода подорожувати, а якщо ця подорож пов’язана з казковими героями, то в пам’яті залишається ще більше яскравих моментів та позитивних вражень. Саме такими враженнями були переповнені учні нашого ліцею під час 3-денної мандрівки до еко-садиби «На селі у дідуся», розташованої в живописній місцевості Чернігівщини – Голубих озерах, що поблизу с. Олешня. Супроводжували дітей учителі ліцею– Копил Н.М. та Мелюхіна Н.Є.
Першою нашою зупинкою стало місто легенд – Древній Чернігів. Наше знайомство зі стародавнім містом починалось з Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній». Ми відвідали Антонієві печери, що розташованіу у товщі Болдиних гір. Ці печери оповиті безліччю легенд і переказів. І хоча не лише ці оповіді приваблюють сюди відвідувачів і туристів, все ж вони відіграють неабияку роль у створенні загадкової атмосфери довкола пам’яток і відчуття якогось таїнства.
Копил Н.М. розповіла про старовинне місто Чернігів, яке на піку свого розвитку навіть виступало конкурентом Києва. А тому й не дивно, що саме тут збереглося шість пам’яток часів Київської Русі. На древньому Валу(Дитинець) нас чекали одразу дві пам’ятки княжої доби — Спасо-Преображенський та Борисоглібський собори. А ще Катерининська церква козацького періоду, котру по праву називають візитівкою Чернігова.
Наш пункт призначення – еко-садиба на Голубих озерах «На селі у дідуся», яка знаходиться в с. Олешня на Чернігівщині. Ми завітали в гості до казки.
Затишні будиночки серед соснового лісу на березі Голубого озера привітно нас запрошують на гостину. Біля входу до садиби нас зустрічають казкові герої. Після обіду ми вирушаємо на екскурсію до лісу, знайомимось з історією трьох озер та відвівуємо комбінат із збагачення піску. Височенні пісчані піраміди приваблюють дитячу увагу. Обов’язкове фото на пам’ять .
​Ранок починаємо гімнастикою, яку проводить Мелюхіна Н.Є., а далі ми дізнаємося, що Баба Яга викрала дари Осені і всі діти разом з собачкою Тимком, котом Матроскіним та вовком Сіроманцем вирушають у ліс на пошуки. Але Баба Яга пообіцяла повернути дари Осені, якщо діти виконають завдання квесту. Гамірно і весело діти пройшли всі рівні, виконавши складні завдання. Дарами осені всі ласували, поверненувшись до трапезної садиби.
​Наступний сюрприз, який чекав на нас – майстер-клас від бабусі Жари та тітоньки Дарини з випічки панкейків. Кожен мав змогу власноруч приготувати цю випічку, а після поласувати готовою стравою.
​Після вечері – запальна дискотека та караоке. Танцюють всі, дуже весело проходить казкова дискотека.
​Наступного день нам провели майстер-клас з декупажу глиняного горщика. Кожен власноруч виготовив глиняний горщик і оздобив його. Ці горщики діти декорували для своїх рідних, отож до Ірпеня поїхали такі святкові новорічні глиняні вироби.
Ось така мандрівка стежинами рідного краю. Переповнені яскравими враженнями та позитивом, трохи стомлені, але щасливі, повертаємось до Ірпеня.
Далі буде…

Рекомендовані новини